Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi

1.

İşbu sözleşme www.siralamam.com adlı internet sitesi (aşağıda kısaca “Site” olarak anılacaktır) ile üye olan Kullanıcı arasında, Kullanıcı'nın Site'ye(www.siralamam.com) üye olması amacıyla ve sözleşmenin Kullanıcı tarafından ilgili Site'nin bulunduğu elektronik ortamda onaylanması anında düzenlenmiştir. Kullanıcı,Site'ye üye olarak, Kullanıcı Sözleşmesi'nin tamamını okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder

SÖZLEŞMENİN KONUSU

Kullanıcı Sözleşmesi'nin konusu, Site’de sunulan hizmetlerin, bu hizmetlerden yararlanma şartlarının ve tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir.

3.

SİTENİN AMACI

Site çeşitli sayfalardan oluşur ve yönetimi site koordinatörü tarafından gerçekleştirilir. Site; bireysel olarak bilgi edinme, öğrencilerin genç yaşlarda model belirlemesi, üniversitelerin, üniversite adaylarına özel okulların, dershanelerin ve yayın evlerinin hizmet ve olanaklarını tanıtması, üniversiteye gitme aşamasında adaylara rehberlik hizmeti verilmesi ve interaktif bir iletişim amacıyla geliştirilmiştir. Site’de kendi alanında örnek teşkil etmiş ve kendini yetiştirmiş başarılı yönetici, girişimci ve gençlerin duygu ve düşünceleri, gençlere öneri olarak ve tecrübe paylaşımı olarak sunulmaktadır. Bu yazıların doğruluğu ve sorumluluğundan site yönetimi sorumlu değildir. Ayrıca site yönetimi söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz. Site’de; üniversitelerin çeşitli bölümlerinin tanıtımı, puanlar, yerleştirme ve tercihler gibi konularda bilgi ve danışmanlık verileceği gibi, öğrenciler, yıl içi girdikleri deneme sınavı sonuçları vasıtasıyla da Site’de oluşacak sıralamalarına göre kendilerine bir yön verebileceklerdir. Site; sıralama işlemini kendi sistemindeki üyeler arasında ve sayısına göre yapacak olup, sıralamanın gerçekleşip gerçekleşmemesinden Site hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Site’de yapılan sıralamalar öğrencinin verdiği bilgiye istinaden oluşturulmakta ve sadece adayların kendilerini daha net görmelerini sağlamaktadır. Site’nin yapacağı tüm sıralamaları kullanıcılar kabul ederler.Sitede eğitimle ilgili anket çalışmaları yapılmakta ve okulumu puanlıyorum adı altında bir anket çalışması yapılmaktadır. Bu anket değerlendirmeleri Üniversite(Bölüm bazında), Lise( okul türü bazında) yapılmaktadır ve tamamen öğrenci fikirlerinin objektif olarak aktarılmasından ibarettir. Site hiç bir şekilde bu anket sonuçlarından sorumlu değildir. Amaç veliye ve öğrenciye bir farklı bakış açısı ve değerlendirme getirmektir.

4.

ÜYELİK

Üyelik, Site’nin ilgili bölümünden, Kullanıcı olmak isteyen kişi tarafından Site’ye üye olmak için gerekli kimlik bilgilerinin gönderilmesi suretiyle kayıt işleminin yaptırılması ve Site tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik işlemi tamamlanmadan, işbu sözleşmede tanımlanan Kullanıcı olma hak ve yetkisine sahip olunamaz. Üyelik işlemleri sitede verilen hizmetin ciddiyeti ve yapılan anket değerlendirmelerinin sağlıklı olması için gereklidir.

4.1

STANDART VEYA ÜCRETSİZ ÜYELİK

Bu üyelik türünde üniversite adayları hiçbir ücret ödemeden tercih listelerini oluşturup, LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı ) puanlarını sisteme girerek genel tercih eğilimlerini bilgi havuzuna yollayacak ve bu havuzdan derlenen bilgilerle; a. Tercih listelerinde yer alan bölümleri onlar dışında daha kaç kişinin istediğini öğrenebilecekler, b. İlgili sene hangi üniversitelerin, hangi bölümlerinin daha çok tercih edildiği hakkında istatistiki bilgilere ulaşabilecekler, c. Site’nin tanıtım ve pazarlama anlaşması yapmış olduğu üniversitelerin adaylara burs, indirim gibi tekliflerini e-posta, SMS ve site duyuruları vasıtasıyla alabilecek, ilgili üniversitelerin detaylı tanıtımlarına da ulaşabileceklerdir. Yapılan anket çalışmalarına katılabileceklerdir.

4.2

ÜCRETLİ ÜYELİK

Sitemizde ücretli üyelik bulunmamaktadır.

5.

5.1

5.2

5.3

KULLANICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Kullanıcı, üyelik prosedürlerini yerine getirirken, Site’nin hizmetlerinden faydalanırken ve Site’deki hizmetlerle ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken, Kullanıcı Sözleşmesi'nde yer alan tüm şartlara, Site’nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte olan tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, yukarıda belirtilen tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kullanıcılar, Site dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgi ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler. Site, kullanıcılar tarafından Site’ye iletilen veya Site üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen veya sağlanan bilgi ve içeriklerin doğruluğunu araştırma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.

Site’nin sunduğu hizmetlerden yararlananlar ve Site’yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun amaçlarla Site üzerinde işlem yapabilirler. Kullanıcıların, Site dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her kullanıcı, Site ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına veya malvarlığına tecavüz teşkil edecek şekilde, Site dahilinde bulunan resimleri, metinleri, makaleleri, görsel ve işitsel imgeleri, video kliplerini, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Site, kullanıcıların işbu Kullanıcı Sözleşmesi hükümlerine ve/veya hukuka aykırı olarak Site üzerinde gerçekleştirdikleri faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan, doğrudan ve/veya dolaylı olarak, hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Site’nin sunduğu hizmetlerden yararlananlar ve Site’yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun amaçlarla Site üzerinde işlem yapabilirler. Kullanıcıların, Site dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her kullanıcı, Site ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına veya malvarlığına tecavüz teşkil edecek ş